10 نکته طلایی برای عکاسی با کت و شلوار

10نکته طلایی برای عکاسی با کت و شلوار

اگر کت‌شلوار را تنها لباس جذاب مردان ندانیم، قطعا یکی از جذاب‌ترین آن‌هاست و عکاسی با کت و شلوار می‌تواند به ثبت تصاویر دلنشینی بیانجامد که توجه‌های زیادی را به خود جلب می‌کند. این فرایند محدود به سن‌و‌سال نیست و مردان در هر سنی می‌توانند با انتخاب یک‌دست کت شلوار مناسب، بسیار جذاب به نظر برسند و عکس‌های فوق‌العاده‌ای را با آن بگیرند.

چرا عکاسی با کت و شلوار خاطره‌انگیزتر است؟

قدرت تصویر بر کسی پوشیده نیست، تصاویر قدرت کلمات را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند، احساسات و خاطره‌ها را در خود ثبت می‌کنند و آن‌ها را برای نسل‌های آینده نگاه می‌دارند.
عکس‌ها به ما یادآور می‌شوند در لحظه ثبت آن‌ها چگونه بودیم؟ به چه چیزی فکر می‌کردیم؟ چرا آن عکس را گرفتیم و… بنابراین قطعا عکاسی با کت و شلوار تصویری را به یادگار می‌گذارد که به شما خاطرنشان می‌کند که چه بر شما گذشته است.
پس اگر قصد دارید تصویری خاص از خود ثبت کنید و نشان بدهید که تا چه اندازه مرتب، خوش‌تیپ و منظم هستید و به آداب اجتماعی اهمیت می‌دهید، یک‌دست کت‌‌شلوار شیک، تمیز و اتوکشیده به تن کنید و برای ثبت لحظه‌ای خاطره‌انگیز، ژستی زیبا و جذاب بگیرید تا همیشه از دیدن عکس‌تان احساس غرور و لذت کنید.

نکات ضروری در عکاسی با کت و شلوار

اگر قصد دارید به‌سراغ عکاسی با کت‌شلوار بروید، حالا چه با گوشی تلفن همراه یا با دوربین حرفه‌ای یا نیمه‌حرفه‌ای شخصی‌تان یا با آتلیه‌ای حرفه‌ای و باتجربه قرار ملاقات گذاشته‌اید، قبل از شروع نکات زیر را رعایت کنید تا تجربه عکاسی با کت و شلوار را به بهترین شکل انجام دهید. به این منظور 10 نکته طلایی را در دو بخش کلی برایتان توضیح می‌دهیم.

هماهنگی پیراهن و کت‌شلوار

از یاد نبرید که هرچقدر کت‌شلوارتان گران‌قیمت یا زیبا باشد، اگر با دیگر اجزای پوشاک هماهنگی لازم را نداشته باشد، عملا ارزش آن از بین می‌رود و تاثیر مورد انتظار را نخواهد داشت؛ پس بسیار جدی به فکر انتخاب و پوشیدن پیراهنی باشید که هم ازلحاظ جنس و هم ازنظر رنگ هم‌خوانی کافی با پوشش اصلی‌تان داشته باشد. با رعایت این نکته حتما از عکاسی با کت و شلوار لذت می‌برید.

جزییات را از خاطر نبرید

اگرچه کت‌شلوار و پیراهن مهم‌ترین بخش پوشاک را تشکیل می‌دهند؛ ولی به‌هیچ‌وجه نباید از تاثیر جزییات دیگر غافل شد. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کراوات:  انتخاب کراواتی زیبا با طرحی متناسب و رنگی جذاب از گزینه‌های جدی برای جذابیت مردانه به‌حساب می‌آید. حتما این بخش را در نظر بگیرید و از بین گزینه‌هایی که در اختیار دارید، چند نمونه را امتحان و بهترین آن‌ها را انتخاب کنید.

پاپیون:

اگر درشمار مردانی هستید که به پاپیون احترام می‌گذارند، اصلا تردیدی به خود راه ندهید و با خاطری آسوده و خیالی راحت زیباترین پاپیون‌تان را برای عکاسی با کت و شلوار استفاده کنید و نشان بدهید که چقدر به ظاهرتان اهمیت می‌دهید.

دستمال جیب:

نیازی نیست که به زیبایی و تاثیرگذاری دستمال زیبا و کوچکی اشاره بکنیم که به‌حالت سه‌گوش از جیب مربعی کت‌تان بیرون آمده و نمایان است. این دستمال مانند از دور دقت شما را در جزییات و رعایت نکات کوچک آشکار می‌سازد؛ همچنین حضوری پررنگ در تصویری خواهد داشت که از عکاسی با کت و شلوار به یادگار می‌گذارید.

کمربند:

شاید به نظر برسد که زیبایی کت‌شلوار و پیراهن جایی برای جلب توجه‌ها به کمربند نمی‌گذارد؛ ولی مبادا دچار اشتباه شوید! همان اندازه که شما این ظرایف را رعایت می‌کنید، برخی افراد نیز نگاه‌هایی جست‌وجوگر دارند که سلیقه شما را می‌سنجند، این نگاه‌ها حتما کمربند‌تان را هم مورد ارزیابی قرار می‌دهند.
از این امر گذشته قرار است عکسی برای همیشه ثبت کنید و به افرادی که تصویرتان را می‌بینند، اجازه می‌دهید که تمام جزییات را کاملا از نظر بگذرانند؛ ازجمله کمربندتان را. پس در عکاسی با کت و شلوار، حواس‌‌تان به آن باشد.

کفش‌ها:

با تاکیدی که به موضوع ظاهر داشتیم و تصاویری که ثبت می‌شوند دیگر جای بحث زیادی نیست که نقش کفش‌ها را بازگو کنیم. قطعا یکی از نقاط جدی برای جذب نگاه‌ها به تیپ ظاهری، مدل و ظاهر پاکیزه کفش‌هاست که باید کاملا در تناسب با دیگر اجزا انتخاب شوند.

آراستگی صورت و مو

پیش از شروع عکاسی با کت و شلوار حتما وقت کافی برای رسیدگی به موها، اصلاح صورت و مرتب کردن آن و بهترین حالت را به آن‌ها اختصاص بدهید که به صورت‌تان می‌آید.

همچنین بخوانید:مراحل پشت پرده تولید یک کت و شلوار مردانه

نکات ضروری در عکاسی با کت و شلوار

ژست‌های مناسب برای عکاسی با کت و شلوار

بعد از رعایت پیش‌‌نیازها و کارهای مقدماتی، وقت آن است که قدم آخر را بردارید و به‌سراغ عکاسی بروید. با این تیپ و ظاهری که فراهم کرده‌اید؛ سعی کنید زیباترین عکس‌ها را به ثبت برسانید تا هروقت دلتان خواست به هرکسی که دوست داشتید، نشان بدهید و خودتان هم از تماشای آن‌ها لذت ببرید.
برای رسیدن به این نتیجه لازم است ژست‌های خوبی بگیرید. ما این‌جا هستیم تا شما را راهنمایی کنیم.

خودتان باشید

زیباترین عکس‌هایی که ثبت می‌شوند، در طبیعی‌ترین حالت افراد گرفته شده‌اند؛ پس در عکاسی با کت و شلوار هم یادتان باشد که طبیعی‌ترین حالت‌ها را در نظر بگیرید.

حفظ حالت مردانه

هرچقدر حالت و اقتدار مردانه خود را حفظ کنید، قطعا عکس زیباتر و بسیار جذاب‌تری خواهید گرفت. از هرگونه‌حالت‌هایی که زیادی تصنعی به نظر می‌رسند یا با منش مردانه سازگاری ندارند؛ دوری کنید.

کمک گرفتن از جادوی خنده

از خنده خود غافل نشوید. حالت خنده یا لبخندتان به هر صورتی که هست، همان را حفظ کنید و به‌طور غیرواقعی، به‌اجبار و به‌شکل تصنعی نخندید، خنده خودتان بهترینی است که صورت‌تان را زیباتر می‌کند؛ پس جادوی آن را در ثبت عکس به کار ببندید.

حرکت دادن دست‌ها و بازوها

برای ثبت یک تصویر ماندنی در عکاسی با کت و شلوار مبادا فراموش کنید که دست‌ها و بازوهای خود را حرکت دهید؛ برای مثال اندکی سرتان را خم کنید و طوری ژست بگیرید که انگار قصد دارید کت خود را در بیاورید، هم طبیعی و عادی است، هم در عکس شما نمایان‌گر حالت مردانه بیشتر خواهد بود.

قرار دادن دست در جیب

این یکی ژستی بسیار راحت و یکی از معمولی‌ترین رفتارهای شماست که انجام آن بسیار راحت صورت می‌گیرد. دست‌تان را بگذارید در جیب‌تان و نگاه‌‌هتان را به هر نقطه‌ای بدوزید که دوست دارید، عکاس کار خود را خواهد کرد.

گذاشتن چانه روی دست

از این مورد به‌عنوان ژست جهانی یاد می‌شود؛ اصلا هر مردی باید در عکاسی با کت و شلوار یک تصویر با این حالت را برای خود ثبت کند تا آلبومش کامل شود. درحالی که یک پایتان را تکیه‌گاه آرنج دست‌تان کرده‌اید، چانه را روی دست بگذارید و آن خنده جادویی را روی صورت مهمان کنید و از نتیجه کار شگفت‌زده شوید.

زاویه‌سازی با حرکت سر

همه عکس‌ها با خیره شدن به دوربین یا روبه‌رو زیبا نمی‌شوند، در طبیعی‌ترین حرکات، سر خود را به اطراف بچرخانید تا زاویه‌های ملایمی از حرکت آن به وجود بیاید و عکس‌تان بی‌نظیر شود.
ژست‌های مناسب برای عکس گرفتن مردان همراه با کت‌شلوار وجود دارد که چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها را بیان کردیم.

ژست‌های مناسب برای عکاسی با کت و شلوار

جمع‌بندی

ثبت حالات و  احساسات خاص برای مردان می‌تواند به کمک عکاسی با کت و شلوار از بان الی صورت بگیرد و از آن‌ها تصاویری جذاب و زیبا به یادگار بگذارد. برای این‌ کار رعایت چند نکته ضروری و مهم است که برخی به پیش از آغاز عکاسی برمی‌گردد و برخی نیز در حین عکس و ژست‌هایی که گرفته می‌شود.

مطالبی درباره:راهنمای انتخاب کت و شلوار برای مصاحبه شغلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *